Riječki karneval, jedan od najpoznatijih i najveselijih karnevala u Europi, svake godine donosi nezaboravne trenutke, raskošne maske i bogatu tradiciju koja se prenosi generacijama. Ove godine, ljubitelji karnevala imat će priliku doživjeti duh maškaranog slavlja na poseban način – kroz izložbu karnevalskih kostima u sklopu 42. Riječkog karnevala, pripremio Tower Center Rijeka u suradnji s Riječkom udrugom karnevalista. 

Ovogodišnja tema izložbe je „Životinjsko carstvo“, pa tako posjetitelji mogu pobliže razgledati kostime koji su prijašnjih godina oduševljavali na riječkom Korzu. Među njima su paun, galeb i šišmiš – maske koje su plijenile pažnju na karnevalskim povorkama, a sada su izložene na 2. katu Tower Centra Rijeka, gdje ih možete vidjeti sve do 5. ožujka.

Posebno mjesto u postavu zauzima impozantna zoomorfna maska Halubajskih zvončara, koja je, ekskluzivno za ovu priliku, posuđena iz fundusa muzejske zbirke Kuće halubajskega zvončara, otvorene prošle godine. Ovaj simbol stoljetne karnevalske tradicije nezaobilazan je dio identiteta našeg kraja i nezaustavljivi čuvar pokladnih običaja.

Izložba je ostvarena u suradnji s Turističkom zajednicom grada Rijeke i predstavlja pravu poslasticu za sve ljubitelje Riječkog karnevala, tradicije i kreativnih maski. Ne propustite priliku zaviriti u čarobni svijet maškara i doživjeti karnevalsko veselje na potpuno nov način!